Za účelom prezentácie železničnej histórie ponúka KHT širokú škálu produktov a služieb. Využívaním týchto ponúk, kúpou propagačných materiálov či účasťou na nostalgických podujatiach pripravíte sebe a svojim blízkym príjemný nezabudnuteľný zážitok a zároveň prispievate aj k záchrane železničnej histórie na území Slovenska.


   Verejná jazda historickým vláčikom

   Ponúkame možnosť zúčastniť sa nostalgických jázd a železničných podujatí organizovaných KHT. Bližšie informácie o pripravovaných podujatiach sú uvedené v sekcii akcie.


   Súkromná jazda historickým vláčikom

   Ponúkame Vám jazdu mimoriadnym historickým vlakom podľa Vašich požiadaviek a predstáv. Znamená to podľa vašich želaní a námetov upraviť:

    - trasu a počet zástaviek vlaku

    - termín a približné časy cestovného poriadku nostalgickej jazdy

    - zloženie historickej vlakovej súpravy

    - voľbu hnacieho vozidla (422.0108, M 131.1053, T 678.012)

    - kapacitu súpravy (48 až 250 osôb)

    - doplnkové služby (občerstvenie vo vlaku, mimoriadne foto-zástavky v zaujímavých miestach trate, prednášky s tematikou histórie železnice /vozidlá, trate../, odborný názorný výklad z konštrukcie a obsluhy historických vozidiel, občerstvenie v konečnej stanici, program v konečnej stanici – koncert hudobnej skupiny, výlet za prírodnou, či kultúrnou pamiatkou v okolí koncovej stanice..)

    Táto ponuka je vhodná najmä pre organizované skupiny ako sú spolky železničných nadšencov, turistické oddiely, firemné prezentácie a oslavy, obchodné jednania, stretávky kolektívov po rokoch, školské výlety.. Cena podujatia závisí od zvolenej konfigurácie jednotlivých prvkov.

    Historický vlak ponúka možnosť, ako s kolektívom spoločne prežiť niekoľko pekných chvíľ, strávených v osobných, či pracovných rozhovoroch, obohatených zážitkami z romantickej jazdy historickým vláčikom, prípadne spojenej s návštevou prírodných, či kultúrnych zaujímavostí prostredia.


   Pre filmárov

   Ponúkame využitie historických koľajových vozidiel udržiavaných členmi KHT pri výrobe filmových scén. Výber hnacích vozidiel, lokalitu nakrúcania, termín a ostatné náležitosti je samozrejmé upraviť podľa požiadaviek zákazníka. Ako príklad úspešného využitia vozidiel udržiavaných členmi KHT môžu poslúžiť filmy Vzkriesenie a Doktor Živago.


   Materiály so železničnou tematikou

   Knižné dielo "Pomaranče pod pustým hradom" - motorové lokomotívy T 678.0 a T 679.0

    Pohľadnice s motívom historických hnacích koľajových vozidiel. Jedná sa najmä o rušne udržiavané členmi KHT a rušne charakteristické pre železničnú dopravu vo Zvolene a jeho okolí. Na opačnej strane pohľadnice je krátky popis obrázku a jemná potlač znázorňujúca parný rušeň 422.0108 pod zvolenským zámkom.

    Propagačné materiály je možné zakúpiť si priamo u nás v bufetovom vozni CDLm počas rôznych nostalgických jázd a podobných podujatí, prípadne si ich objednať u KHT a po uhradení kúpnej sumy budú adresátovi zaslané poštou. Knihu "Pomaranče pod pustým hradom" je možné zakúpiť si aj cez internetový obchod.

    V blízkej dobe pribudnú v ponuke tričká s motívom KHT.

TOPlist